top of page

Zážitkový koncert s večeří pro PRADA

Pozvánky, které zavedli hosty z Pařížské do pětihvězdičkového uměleckého hotelu. Neboli večer, který propojil hudbu, módu, současné umění a tematickou gastronomii.

 

Jan Veselý 4.10. 2023 odehrál sólový klavírní koncert na zážitkové večeři pro nejužší klientelu PRADA. Originálně pojatý event proběhl v pětihvězdičkovém umělecky založeném hotelu The Mozart Prague. Konkrétně v salonu, jehož stěny zdobí designové výmalby současného umělce Davida Strauzze.Event proběhl a vznikl pod vedením Janovi manažerky Anety Hüblové, přičemž formát klasické večeře pro VIP hosty posunuli svým konceptem na novou úroveň a vybočili tak z klasických akcí podobného typu. Nejednalo se totiž o večeři s podkresovou hudbou, ale o exkluzivní koncert, který byl s večeří přímo provázaný.


5 chodů, 5 témat, 5 hudebních motivů a 1 multižánrový klavírista.


Večer byl rozdělený do pěti částí, při čemž každá měla své vlastní téma tak, aby fungovalo pro event módního brandu a pečlivě vybraného prostoru. “Romantika”, “Itálie” “Klasika”, ale například i “Trendy” a “Mozart”.


Každá sekce byla zahájena koncertní části, kde zazněly tematické skladby a završena byla přechodem do gastronomického zážitku, kdy se podával jeden z chodů, který tematicky reagoval na hudbu. Hosté si tak mohli užít například skladby od Mozarta, v uměleckém prostoru hotelu, kde dokonce jednu z nich Mozart přímo složil. Zvukově-vizuální zážitek si hned na to rozšířili i o chuťovou sféru tematickým chodem “Mozartových koulí”, které šéfkuchař navrhnul po vzoru vídeňské kuchyně.


V jiné sekci si u dalších chodů hosté užívali například kombinace italské hudby s italským chodem. Oživením po jednotlivých chodech byly trendové drinky, mezi kterými hosté ochutnali například “Růžovou Dámu” ve vysoké skleničce za doprovodu hudební variace na Barbie soundtrack či shot “Nočního krále”, kterého doprovázely ohnivé efekty na hladině skleničky a melodie ze seriálů Game of Thrones.


Jan Veselý pojímá své koncerty originálně, nevšedně a hudebně pestře. Event je tak další ukázkou možného propojení klasiky s moderní hudbou, kterou umí Jan přirozeně kombinovat.


Comments


bottom of page